Добавить в избранное

Подпишитесь на RSS-ленту 

Подписка на новости

Вход

free counters

Кто на сайте

Сейчас 109 гостей и один зарегистрированный пользователь на сайте

  • essay451289

Мы в Интернете

Статут народної козацької нагороди орден «Іван Сірко»

§ 1. Орден "Іван Сірко" - це перша народна козацька нагорода, яка заснована козацькими громадами України для винагородження тих, хто своєю працею заслужив повагу громади, бо ця праця для добробуту нації.

Орден «Іван Сірко» - це перша нагорода, яка затверджена до 330-річниці вшанування пам'яті кошового отамана Івана Сірка гілками козацтва, що розташовані за порогами, де жив і діяв славетний кошовий отаман. Вже 330 років великий козак Іван Сірко єднає козацьку родину. Із серпня місяця 2010 року орден «Іван Сірко» стає народною козацькою нагородою в Україні та за її межами, який затверджений багатьма козацькими товариствами країни. Усі ордени, що мають подібну назву, є внутрішніми нагородами тієї чи іншої громади і це є фактом дійсності, але народна козацька нагорода орден «Іван Сірко», який заснований 4.04.2010 р., є дійсно загальнокозацькою нагородою.
§ 2. Девіз ордену «Збережемо честь - здобудемо славу» написаний на медальйоні ордену.
§ 3. Нагородження орденом «Іван Сірко» проводиться наказом, Універсалом засновників нагороди за поданням рапорту від «Експертної ради» народної козацької нагороди орден «Іван Сірко». Нагороджений орденом іменується ЛИЦАРЕМ ордену «Іван Сірко». Ніхто не має права позбавити лицаря ордену «Іван Сірко» його нагороди.
§ 4. Статус ордену «Іван Сірко». Орденом «Іван Сірко» нагороджуються козаки, козацька старшина, молодша старшина, військова старшина, генеральна старшина, отамани козацьких товариств, громадяни, громади, козацькі товариства і громадяни інших держав, особи без громадянства, козаки інших держав, громади та колективи інших держав, де козацькі коріння дають добрі паростки. Нагородження орденом проводиться за рішенням «Експертної ради» (ЕР), яка затверджується ініціаторами-засновниками нагороди один раз на п'ять років.
Нагородження орденом «Іван Сірко» проводиться за:
- значний внесок у розвиток козацького руху в селі, селищі, місті, краї, в Україні та за межами її кордонів за останні 3 роки до моменту нагородження;
- особистий внесок до інтелектуального розвитку козацького руху, за ідеї, пропозиції, які підіймають національний статус козацтва;
- за цінні пропозиції, що привели до розширення можливостей козацького руху в країні та за її межами і були реалізовані;
- за видатні заслуги в галузі зміцнення міжнародного авторитету козацтва, розвитку економіки, науки, освіти, культури, професійного та аматорського мистецтва, охорони здоров'я, аматорського кінематографу, відтворення козацької тематики у мистецтві в цілому, за благодійну та громадську діяльність;
- за особисті або колективні дії, які прославляють козацтво України;
- за практичну користь наукових праць, які мають козацьке коріння та вагомий матеріальний зиск для економічного прогресу України;
- за спортивні та інші громадські досягнення, що підтримують авторитет країни, нації;
- за виховання сучасної молоді на козацьких традиціях та кращих традиціях Збройних сил;
- за вклад офіцерів Збройних сил у військово-патріотичне виховання молоді;
- за розвиток сучасного характерництва, як «інструменту» активного впливу козацтва на підвищення добробуту нації; - за багаторічну працю у козацькому русі (10, 20, 25 років) до особистого ювілею, якщо козак зробив багато гарних справ у козацтві;
- за створення у козацькому русі прибуткових напрямків бізнесу, які дають можливості допомагати джурам, берегиням, ветеранам.
§ 5.  Нагородження орденом «Іван Сірко» проводиться 1 раз на рік у дні вшанування пам’яті кошового отамана на початку серпня. Нагородження однією із ступенів ордену проводиться тільки один раз, тобто нагороджений орденом може мати три ступені ордену і не більше. Нагородження орденом проводиться згідно Нагородного листа, який подається за підписом отамана та отамана штабу козацького товариства до «Експертної Ради» до 22 червня поточного року, де вказується ступень ордену (зразок додається). Разом з орденом нагороджений отримує посвідчення (зразок додається), Універсал (зразок додається). Засновникам нагороди та тим, хто вніс великий вклад до розвитку та пропагуванню проекту народної козацької нагороди орден «Іван Сірко» надається Ордонанс та вимпел (зразок додається). За клопотанням отаманів та рішенням «Експертної Ради» нагороджений має право отримати шаблю з написом на одній із сторін леза шаблі свого імені, а на другій стороні леза напис  - Лицар нагороди ордену «Іван Сірко». У разі необхідності за рішенням «Експертної Ради» та Ради засновників нагородження проводиться за місцем розташування козацького товариства членом Ради засновників.
Кожної останньої суботи червня засновники нагороди орден «Іван Сірко» збираються на нараду спільно з «Експертною  Радою» народної козацької нагороди для розгляду Нагородних листів про нагородження орденом. Отамани  подають під час ради Нагородні листи, компенсаційний внесок та вирішують організаційні питання про проведення Протоколу нагородження. На зборах повинні бути присутні отамани або їх представники. На нагородному листі має бути підпис усіх членів «Експертної Ради», коли немає підпису одного з членів «Експертної Ради» -   у нагородженні відмовляється. Орденом за № 0001 нагороджується посмертно кошовий отаман Іван Сірко. Цей орден довічно зберігається у Нікопольському краєзнавчому музеї.
Протокол нагородження
кожен рік може мати свої особистості, але збори делегатів о 9 годині ранку на Європейській площі, біля виконкому міста Нікополя, завжди розпочинаються  молебнем біля козацької ікони «Ставротеки» (у 2010 році, під час  вшанування 330-річниці  пам’яті кошового отамана Івана Сірка, Протокол заходу розпочинається о 10 годині ранку біля меморіалу Івана Сірка).  Потім козаки йдуть до пам’ятника Богдану Хмельницькому (або посилають делегацію), де покладаються квіти та проголошуються промови військової старшини. Таким чином закріплюється   традиція вшанування народних героїв у місті, в якому розпочався світовий козацький рух. Протокол нагороди продовжується біля меморіалу Івана Сірка Козацьким Колом, де промови отаманів закінчуються нагородженням  орденом «Іван Сірко» (Протокол додається).
§ 6. Компенсаційний внесок сплачується у гривнях , а в іноземній валюті сплачується еквівалент цього кошту, вноситься козацьким товариством і передається на рахунок представника ВГО «Реєстрове козацтво» у Дніпропетровській області, який проводить технічну роботу з виготовлення ордену та його оформлення згідно з Статутом про орден. Зміни компенсаційного внеску можуть проводитись 1 раз на рік.  
   При нагороджені орденоносець додає до компенсаційного внеску не менше 50 гривень на рахунок Нікопольського державного краєзнавчого музею, як цільовий внесок на розвиток традицій щодо вшанування пам’яті народного національного героя  кошового отамана  Івана Сірка. За внесок до Нікопольського державного краєзнавчого музею орденоносцю надається відповідна грамота від Нікопольського державного краєзнавчого музею, що підтверджує його благодійний намір.
Прим.: благодійний внесок вноситься нагородженим до Нікопольського краєзнавчого музею на : рахунок за дорученням № 35426008011305 в УДКУ в Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ МФО 805012 ОКПО 36595672, вказувати мету «на розвиток музею». Кошти з цього рахунку використовуються на розвиток проекту народної козацької нагороди орден «Іван Сірко» за рішенням Ради засновників.
§ 7. Опис нагороди орден «Іван Сірко».
Орден «Іван Сірко» має хрест ордена і три ступені:
Третя ступінь – в основі має хрест малинового кольору, на якому в центрі  розміщений медальйон з  написом «Збережемо честь – здобудемо славу» «Іван Сірко»,  у центрі медальйону розміщене рельєфне погруддя Івана Сірка у променях світла. Між гранями  хреста – рельєфні промені. Орден має кріплення у вигляді гайки та штифта.
Стрічка ордену «Іван Сірко» до третього ступеня  має вигляд пластини – висота 7 мм, ширина 24 мм, обтягнута малиновою стрічкою з  трьома синьо-жовтими смугами шириною 3 мм поперек планки.

Друга ступінь – в основі має  хрест малинового кольору, на якому в центрі розміщений медальйон з написом «Збережемо честь – здобудемо славу» «Іван Сірко»,  у центрі медальйону розміщене  рельєфне погруддя Івана Сірка у променях світла, між гранями хреста – рельєфні промені, на фоні яких у верхній частині з лівої та правої сторони зображені перначі. Орден має кріплення у вигляді гайки та штифта.  
Стрічка ордену «Іван Сірко» до другого ступеню має вигляд пластини – висота 7 мм, ширина 24 мм, обтягнута малиновою стрічкою з двома синьо-жовтими смугами шириною 3 мм поперек планки

Перша ступінь - в основі має хрест малинового кольору, на якому в центрі  розміщений медальйон з написом «Збережемо честь – здобудемо славу» «Іван Сірко»,  у центрі медальйону розміщене рельєфне погруддя Івана Сірка у променях світла, між гранями хреста – рельєфні промені, на фоні яких у верхній частині з лівої та правої сторони зображені булави. Орден має кріплення у вигляді гайки та штифта.  
Стрічка ордену «Іван Сірко» до першого ступеня має вигляд пластини – висота 7 мм, ширина 24 мм, обтягнута малиновою стрічкою з однією синьо-жовтою смугою шириною 3 мм поперек планки.
§ 8.  Ношення нагороди. Орден «Іван Сірко»  носиться після нагород Православної церкви в офіцерів з правої сторони кітеля, у цивільних – з лівої сторони піджака. При нагородженні орденом «Іван Сірко» іншої ступені обидва ордени носяться один біля одного на відстані 5 мм. Рада засновників, при нагороджені трьома ступенями ордену, звертається з клопотанням до Гетьмана козацтва України про надання нагородженому державної нагороди.
§ 9.    Опис посвідчення, Універсалу,  Ордонансу, вимпелу.
Опис посвідчення:
на обкладинці напис «Посвідчення до народної козацької нагороди орден «Іван Сірко» I, II, III ступенів з погруддям Івана Сірка. На першій сторінці внутрішньої сторони посвідчення – напис «Народна козацька нагорода орден «Іван Сірко», №, кольорове зображення ордену та стрічки до нього; на другій сторінці внутрішньої сторони пишеться прізвище, ім’я, по батькові (ПІБ) на фоні козацької символіки (малий герб, прапор, пернач, колоски пшениці), а також напис «згідно з рішенням «Експертної Ради»  від  (число) і № рішення нагороджується  орденом «Іван Сірко» I, II чи III ступеню. Підписує посвідчення отаман «Експертної Ради»,  ставиться печатка структури засновників, яка проводе нагородження та підпис відповідного отамана. На зворотній стороні посвідчення – перечисленні козацькі товариства, які заснували нагороду орден «Іван Сірко». Фактура орденського посвідчення має відповідні ступені захисту від підробки.
Опис Універсалу: У верхній частині Універсалу в центрі образ Покрови Божої матері, внизу Універсалу розташоване зображення ордену відповідного ступеня. По периметру Універсалу  - зображення логотипів козацьких товариств, які заснували нагороду. Посередині Універсалу водяний знак з погруддям Івана Сірка на постаменті. Текст Універсалу: «Відповідно до рішення (№ дата)  «Експертної Ради» і Ради засновників народної козацької нагороди орден «Іван Сірко» за  (вказується за що надається нагорода згідно § 4 Статута), у благословіння  на подальшу працю на славу Святої  Православної Церкви і Батьківщини нагороджується (вказується чин, ПІБ нагородженого). Універсал підписується головою Ради засновників, головою або заступником голови «Експертної Ради».
Опис Ордонансу: у верхній частині Ордонансу зображення колажу з листками дуба, державного прапору, пернача та малого державного гербу України, який дублюється на посвідченні. Під написом «Ордонанс» текст: «Цим Ордонансом, згідно з рішенням «Експертної Ради» від № ____ «___» __________ 20____р. та відповідно Статуту народної козацької нагороди орден «Іван Сірко», підтверджується особистий внесок у розбудову незалежної України, взірець патріотизму, наснаги в служінні Батьківщині і народу та надається почесне звання «Лицар нагороди ордена «Іван Сірко» (вказується чин і ПІБ). Ордонанс підписує голова «Експертної Ради». По периметру Ордонансу  - зображення логотипів козацьких товариств, які заснували нагороду.
Опис зображення на вимпелі: по периметру вимпелу  - зображення логотипів козацьких товариств, які заснували нагороду, у центрі вимпелу зображення ордену, під яким напис – «засновник народної козацької нагороди орден «Іван Сірко» 2010 р.»
§ 10. Права та обов’язки нагородженого. Нагороджений обов’язково робить внесок до Нікопольського краєзнавчого музею особисто і зобов’язаний щороку приймати участь у вшануванні пам’яті кошового отамана Івана Сірка біля меморіалу в селі Капулівка. орден «Іван Сірко» залишається у родині нагородженого довічно. Орден «Іван Сірко» може бути присвоєний посмертно. Похорони лицаря ордену відбуваються з козацькими почестями.
 Надалі кожна організація, котра хоче приймати участь у цьому проекті, має можливість одержати відповідний Ордонанс про свою участь у проекті, та надіслати свого представника до «Експортної Ради» за рішенням Ради засновників.
   Рада засновників нагороди орден «Іван Сірко»  звертається з пропозицією до козацьких громад - знайти особисті форми вшанування нагородженого та надати  можливість матеріального забезпечення для проїзду нагородженого щороку до меморіалу Івана Сірка в дні  вшанування кошового отамана Івана Сірка.
   Рада засновників має пропозицію до козаків та козацької старшини країни – підтримати ініціативу засновників нагороди у створені загальнокозацької народної нагороди – ордена «Іван Сірко» .

Основу проекту
Статут  нагороди орден «Іван Сірко»
розробив головний отаман
«Координаційної ради козацтва Нікопольського краю»
генерал козацтва Ю.І. Полоз.

Доповнення надали: генерал-полковник козацтва Ю.І. Засядьвовк до 3, 5, 8 параграфів, генерал козацтва  Ю.М. Миргородський до 3, 7, 9 параграфів, генерал козацтва Присяжнюк В.І. до 2, 3, 4 параграфів, полковник козацтва С.В. Півень до наказу 4, 6, 10 пунктів, полковник козацтва Мокрий О.Б., генерал-полковник козацтва Герасименко Г.М., директор Нікопольського краєзнавчого музею О.О. Кушнірук, благочинний церков УПЦ м. Нікополя протоієрей Миколай (Марущак), відповідальний за співпрацю з козацьким рухом від  архієрея Єфрема у Криворізько-Нікопольській єпархії отець Анастасій (Галічян)  – додали  зміни до тексту Статуту та Наказу.

Loading

Сайты партнёры

Сайт ДОК37  БИЦ Слово  ОР УКРАЇНСЬКОГО ТА ЗАРУБІЖНОГО КОЗАЦТВА

 Школа рукопашного боя Казаков Семиречья   Медвенское СКО 

Статистика

Посетители
706
Материалы
460
Количество просмотров материалов
800444

Вы здесь:

Счётчик Яндекс

Яндекс.Метрика