Добавить в избранное

Подпишитесь на RSS-ленту 

Подписка на новости

Вход

free counters

Кто на сайте

Сейчас 159 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте

Мы в Интернете

Положення про статус козацького вихованця, майбутнього козака КРК

Затверджено:
головний отаман КРК генерал армії козацтва

Ю. Полоз.
14.10.2009 р.
 

Положення
про статус козацького вихованця,
майбутнього козака КРК на
2009-2015 роки

§1. Загальне положення, внесення доповнення.
1.1. Козацький вихованець, майбутній козак (козачка) загалом – «кандидат». Ця назва вводиться для надання статусу перебування у козацькому русі, який організований «Координаційною радою козацтва Нікопольського краю» (КРК) тих людей, які тимчасово знаходяться в місцях позбавлення волі незалежно від віку та статі. Кандидат має можливість знайомитися зі станом сучасного козацтва, віковими козацькими традиціями і звичаями, спілкуватися з козаками у межах спільних заходів. Для створення умов такої співпраці, відповідною Угодою між КРК та керівництвом виховного закладу можуть бути створені первинні загони, якими, під наглядом керівного складу виховної колонії та за підтримки козаків КРК можуть керувати обрані кандидатами люди. Голова загону та його помічники з культурного, обозного, консульського напрямків роботи самостійно проводять роботу з пропагування козаччини. Приймають участь у спільних заходах – концертах, літературних читаннях, фестивалях, тощо.
1.2. Окремо стоїть статус сучасної Берегині (див. додаток) – жінка у козацькому русі сучасного козацтва виконує обов’язки єднаючої структури між громадою та родиною, тому жінки-козачки повинні бути пріоритетним напрямком роботи виховних колоній та козацького руху.
1.3. Загін формується представниками керівництва колонії та козацького товариства «Нікопольська січ» з вихованців виховного закладу згідно козацьких традицій за такою структурою:
рій 10 чоловік
загін – 10-30 чоловік (кількість загонів не обмежується). Загін очолює виборний ватажок з числа вихованців. Для розрізнення його від решти козацьких вихованців він має відзнаку у вигляді спеціальної нашивки на одязі. За домовленістю з КРК офіцери виховного закладу можуть бути прийняті до лав українського козацтва і бути представниками КРК у виховному закладі.
1.4. Кандидати приймаються до лав КРК за Протоколом (див. додаток) і їм надається глейт, благословенна грамота та урочиста обіцянка кандидата, яку підписує він та представник православної церкви.
§ 2. Обов’язки та права кандидата.
2.1. Кожен хто став до лав первинного загону мають однакові права та обов’язки, які вказані у статуті КРК. Ніяких привілеїв член загону не має. Кандидати самостійно формують первинний загін, який планує свою роботу спільно з військовою старшиною КТ «Нікопольська січ» та керівним складом виховного закладу. Керівний склад загону змінюється відповідно умов перебування керівників, членів загону в місцях позбавлення волі. Про зміни керівного складу інформація надається до штабу КРК.
2.2. В загоні не ведеться документація окрім наказів КРК про прийом до лав КРК. У загоні накопичується фото-відео матеріали про співпрацю з КРК, створюється музей про сучасне козацтво. Можливе створення кількох загонів, котрі або нумеруються, або їм надається ім’я славетного козацького ватажка.
2.3. Кандидати можуть більш ефективно співпрацювати з козацьким рухом країни, якщо залучать до козацького руху членів своєї родини – цей пункт положення розглядається як можливість.
2.4. Кандидати та представники КРК співпрацюють за перспективними та квартальними планами, де раз у місяць можуть бути очні спілкування.

§ 3. Заохочення та стягнення.
3.1.За зразкову поведінку, активну участь у роботі загону козацьких вихованців, суспільному житті виховного закладу, позитивний вплив на товаришів, за поданням ватажка загону та відповідаю чого офіцера виховного закладу вихованці можуть бути відзначені:
подякою, грамотою, почесною грамотою та можливе клопотання про умовно-дострокове звільнення.
3.2. За незадовільну поведінку кандидати та члени загону можуть бути покарані:
- попередженням;
- доганою;
- доганою з оголошенням перед особовим складом загону;
- виведенням зі складу загону.

§ 4. Протокол прийому.
4.1. На урочистих зборах вихованців виховного закладу за участю військової старшини КРК оголошується наказ про створення, прийом до лав первинного загону. Кандидат підходить до прапору КРК, або штандарту головного отаману КРК, або прапору КТ «Нікопольська січ» прикладається до нього чолом, потім підходить до священика отримує благословення та до отамана КТ або офіцера КРК, та отримує глейт, потім повертається до вихованців і промовляє: «Служу Богу, Козацтву, Україні», та стає біля прапорів. Надалі священик проводить благословення всіх кандидатів. Після урочистого прийому з кандидатами військова старшина КРК проводить відповідну бесіду. Члени первинного загону одержують шеврон з назвою загону установленого зразку.
4.2. Наказ про прийом до лав КРК кандидатів надається, для розміщення в установленому місці, відповідному офіцеру виховного закладу.
§ 5. Розформування загону.
5.1. Первинний загін кандидатів може бути розформованим, якщо кількість членів загону менше 3-х кандидатів, або буде відповідне рішення КРК і керівництва виховного закладу.
§ 6. Пояснення необхідності чинного положення.
6.1. Вперше у світі у закладах виховного призначення національне утворення – в нашій Україні це козацтво – спромоглось створити постійні заходи, де людина в місцях позбавлення волі може спілкуватись з вільною людиною (козаком), яка надає вихованцю інформацію не про «понятійне буття», а про вікові традиції народу країни, тому ця робота заслуговує на по всіляке пропагування як в країні, так і за кордоном. Тому це положення буде розповсюджене серед штабів різних гілок козацтва країни та у закордонні козацькі товариства як досвід роботи КРК з громадянами країни в місцях позбавлення волі.
6.2. Кожен, хто ознайомиться з цим положенням може внести до нього свою думку у вигляді авторської пропозиції.
6.3. Доповнення до Тимчасового положення вноситься як додаток до положення протягом 1 року, надалі Тимчасове положення стає положенням, яке узгоджується між КРК та МВС в установленому порядку.

Тимчасове положення розробили: головний отаман КРК,
генерал армії козацтва України Ю. Полоз,
полковник М. Гречаний, військовий старшина С. Півень,
військовий старшина В. Дорошенко разом з керівництвом
виховної колонії м. Павлоград.

 

Loading

Сайты партнёры

Сайт ДОК37  БИЦ Слово  ОР УКРАЇНСЬКОГО ТА ЗАРУБІЖНОГО КОЗАЦТВА

 Школа рукопашного боя Казаков Семиречья   Медвенское СКО 

Статистика

Посетители
706
Материалы
460
Количество просмотров материалов
800486

Вы здесь:

Счётчик Яндекс

Яндекс.Метрика