Добавить в избранное

Подпишитесь на RSS-ленту 

Подписка на новости

Вход

free counters

Кто на сайте

Сейчас 162 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте

Мы в Интернете

Положение про Флаги

1.08.2009р. Затверджено:
Головний отаман КРК
генерал-полковник
Ю. Полоз

ПОЛОЖЕННЯ
про прапор КРК та прапори козацьких товариств,
козацьких формувань, які входять до складу КРК

1. Загальна частина.
1.1. Козацький прапор для козацьких товариств, які входять до складу КРК, виготовляється з тканини малинового кольору розміром 90 Х 150. Кожне козацьке товариство має свою символіку, яка затверджена на Раді отаманів. На Раді отаманів затверджується ескіз прапора та символіка прапора. Прапори можуть бути виготовлені колективно, за кошти КРК або мецената, а також індивідуально на кошти козацького товариства, або з інших джерел, але вручення, освячення та збереження прапора проходить згідно чинного Положення.
1.2. Прапор застави, рою не виготовляються, прапор загону може бути виготовлений у разі крайньої необхідності, для повсякденної відзнаки можливе виготовлення знака застави рою у вигляді хоругви. Прапори сотні, куреня, паланки, полку виготовляються за рішенням відповідних підрозділів або Ради отаманів КРК.
1.3. КРК має два прапори:
- перший (головний) прапор для урочистих святкових подій;
- другий прапор є особистим штандартом головного отамана КРК, який вказує на присутність головного отамана КРК, або його представника на заходах.

2. Порядок вручення прапора КТ.
2.1. Прапор козацького товариства вручається отаману КТ в умовах урочистості. Разом з прапором вручається грамота прапора за підписом головного отамана КРК, благочинного церков м. Нікополя або Нікопольського району, іншого регіону, коли прапор вручається за межами м. Нікополя. Якщо прапор виготовлений за кошти мецената, то у грамоті додається підпис мецената. Вручення прапора КТ проводиться відповідно «Протоколу вручення прапора» (додаток до Положення №1). Після вручення прапора наказом головного отамана КРК визначається час освячення прапора, місце його знаходження та порядок збереження.

3. Освячення прапора.
3.1. За козацькими традиціями прапор козацького товариства має бути освячено в урочистий день, який визначає головний отаман КРК за узгодженням з Радою отаманів, Радою старійшин, Радою поважних козаків. Освячення проводиться згідно Протоколу освячення прапора (додаток до Положення №2).

4. Порядок зберігання прапора.
4.1. Прапори козацьких товариств, які входять до складу КРК, зберігаються у штабі КРК у розгорнутому вигляді в спеціально відведеному місці. Під час зберігання прапорів у штабі відповідальність за зберігання прапорів несе отаман штабу, у його відсутності – його заступник, або призначений головним отаманом офіцер.
4.2. На урочисті заходи або до походу отаман штабу видає прапор отаману КТ, після чого відповідальність за збереження прапора несе отаман козацького товариства до часу повернення прапора до штабу:
- при знаходженні прапора на урочистих подіях, у поході, у таборі повна матеріальна відповідальність покладається на отамана КТ;
- у разі походу прапор зберігається у чохлі, за прапор відповідає прапороносець та асистенти, але матеріальна відповідальність покладається на отамана КТ;
- у разі розташування козацького товариства табором (у наметах) прапор зберігається у наметі отамана, біля намету виставляється варта, матеріальна відповідальність покладається на отамана КТ .

5. Здавання, заміна та ремонт прапора.
5.1. У разі розформування козацького товариства прапор передається до музею сучасного козацтва для довічного зберігання з оформленням акту передачі та усіх необхідних документів.
5.2. Прапор, котрий з різних причин пошкоджений, підлягає ремонту або заміні. Рішення про заміну прапора приймає головний отаман з погодженням з Радою отаманів КРК за рапортом отамана КТ. Матеріальне відшкодування лягає на козацьке товариство.
5.3. Пошкоджений прапор, якщо це можливо, ремонтується, якщо ні, то передається до музею сучасного козацтва. Матеріальне відшкодування лягає на козацьке товариство.
5.4. У разі реорганізації козацького товариства усі зміни у назві КТ заносяться в книгу обліку та оформлюється відповідним наказом. Рішення про реорганізацію та зміни в назві приймає Рада отаманів КТ, це рішення підлягає затвердженню Радою отаманів-засновників КРК.
5.5. У випадку зникнення прапора козацьке товариство підлягає розформуванню, отаман підрозділу рішенням Ради отаманів звільняється з посади з наданням чину «січовий стрілець». Рішення про розформування козацького товариства приймає Рада отаманів КРК з затвердженням Радою отаманів-засновників. Після вивчення ситуації коли, де та за яких обставин зник прапор Рада отаманів КРК приймає рішення щодо відповідального за зберігання прапора під час його зникнення, відповідних козаків, військової старшини, котрі винні у цьому випадку.
Зміни до Протоколів вручення та освячення прапора вносяться рапортом на ім’я головного отамана та затверджується головним отаманом КРК.

Положення про ПРАПОР,
Протоколи вручення
та освячення розробили на 1.08.2009 рік
головний отаман КРК Ю. Полоз,
головний хорунжий М. Гречаний
за участю радників головного отамана
С. Півня, Г. Герасименко, О. Омелянчука,
отамана «Нікопольського козацького полку КВУ» О. Мокрого.

 

Додаток №1. Протокол вручення прапора.

Оголошується наказ по КРК, в якому зазначено хто автор проекту прапора, за які кошти і хто виготовив прапор з наданням почесної грамоти автору проекта:
- прапор вручається отаману підрозділу у визначений час, згідно діючого Положення;
- під час урочистої події прапороносець виносить прапор у чохлі і, стоячи праворуч головного отамана КРК, тримає прапор на лівому плечі;
- отаман Протоколу подає команду: «Рівняння на право (ліво, або середину, в залежності від місця розташування прапора). На прапор струнко!»;
- отаман КТ прикладає руку до головного убору, підходить з асистентами до головного отамана КРК, складає рапорт: «Пане головний отаман! Козацьке товариство (назва КТ) з нагоди вручення прапора вишуковане. Отаман козацького товариство (прізвище) для отримання прапора прибув.»
- прапороносець з лівого плеча ставить прапор до правої ноги вертикально, притримуючи правою рукою древко прапора;
- головний отаман КРК підходить до підрозділу (КТ), вітається з козаками: «Доброго дня, братове козаки! Вітаю вас з врученням прапора», при цьому отаман КТ, повернений обличчям до свого підрозділу, продовжує тримати руку біля головного убору (віддаючи честь);
- після привітання головний отаман підходить до прапороносця, той нахиляє прапор у чохлі, горизонтально тримаючи за древко обома руками. Головний отаман знімає чохол, передає прапороносцю, бере прапор, розгортає його та вручає отаману КТ;
- отаман КТ приймає прапор, ставить його біля правої ноги і звертається зі словами подяки, після чого разом з прапором, у супроводі асистентів, повертається у стрій до свого підрозділу;
- повернувшись у стрій, отаман КТ передає прапор прапороносцю і подає команду «вільно».
Після вручення прапора наказом головного отамана КРК визначається час освячення прапора, місце його знаходження та порядок збереження, згідно діючого Положення.

Додаток №2. Протокол освячення прапора.

Протокол освячення прапора починається ходою козаків до місця освячення з розгорнутим прапором. Біля церкви козаки шикуються, прапор розміщується після отамана першим до входу в церкву.
Отаман Протоколу оголошує порядок проведення освячення:
- прапор вноситься до церкви або до іншого визначеного місця, козаки шикуються в церкві або в іншому визначеному місці;
- головний отаман КРК зачитує грамоту прапора КТ, та підписує її разом з благочинним, якщо є меценат, то підписує і меценат;
- слово надається благочинному – проводиться освячення;
- прапор (прапори) при освячені передаються священику, отаман (знімає головний убор, коли Протокол проводиться за межами церкви) стає на праве коліно, цілує прапор. Вставши з коліна, прийнявши прапор від священика, повертається обличчям до підрозділу та промовляє: «Служу Богу, козацтву, Україні», після чого повертається з прапором в стрій;
- на завершені заходу присутні можуть висловитись з нагоди події;
- Протокол завершується виносом прапора з церкви і ходою козаків до штабу.
 

Loading

Сайты партнёры

Сайт ДОК37  БИЦ Слово  ОР УКРАЇНСЬКОГО ТА ЗАРУБІЖНОГО КОЗАЦТВА

 Школа рукопашного боя Казаков Семиречья   Медвенское СКО 

Статистика

Посетители
706
Материалы
460
Количество просмотров материалов
800488

Вы здесь:

Счётчик Яндекс

Яндекс.Метрика