Добавить в избранное

Подпишитесь на RSS-ленту 

Подписка на новости

Вход

free counters

Кто на сайте

Сейчас 77 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте

Мы в Интернете

Установчі документи РОУ

Пакет документів

Пакет документів

Створено фахівцями під керівництвом:

Верховного отамана «Міжнародної Академії козацтва» (МАК), Ямненко М.І. та заступника Верховного отамана МАК Ю.І. Полоза.


1. Меморандум про створення РОУ

2. Положення про РОУ

3. Регламент РОУ

4. Положення про управи РОУ

м.м. Київ, Нікополь

Положення про Раду Отаманів України

Проект

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа,
Бога, уславленого у Святій Трійці !
Нехай здійсниться задля віковічної
Слави і пам’яті українського козацтва
 і всього народу України!

 

Положення
Про Раду отаманів України
(скорочено РОУ)

Основа створена колективом МГО МАК під керівництвом Верховного отамана МАК М.І. Ямненко
та заступника Верховного отамана МАК Ю.І. Полоза


НІЩО І НІКОЛИ НЕ СПИНИТЬ
КОЗАЦЬКИЙ РУХ І ЙОГО ІДЕЇ
СТВОРЕННЯ ДЕРЖАВИ, ДЕ
КОЖНА ЛЮДИНА
ЦІННА ЛИШЕ ТОМУ, ЩО ВОНА
Є ЛЮДИНА!!!...
 

м. Київ
м. Нікополь
24.12.2011 р.


Кожен отаман – це легенда XXI віку, і коли ми усі разом зібралися, то це вже ідея національної злагоди у дії. Ми різні, кожен бажає те, чого бажає кожна людина, але ми разом можемо довести світу, що мрія козака гідно світової поваги!

Створення РОУ –це перший крок до демократії, де немає місця тим, хто «приватизує» владу, релігію та і народ взагалі, без його відома.

Ми створили законодавчі документи – Положення, Регламент, Положення про управи РОУ, тощо. Це все - лише початок загальної творчої роботи. Це перші кроки не з «верху», а кроки з життя, де ми маємо родину та друзів. Задля себе, родини і друзів ми, отамани, котрі створили і відроджують козацький рух завжди повинні розуміти один одного.

Міжнародна Академія козацтва підготувала проект – основу нижче наведених документів, і ми разом їх доробимо так, як жоден юрист, жоден чиновник не зроби, бо це їм не потрібно. Тому – співпрацюємо, побратими!

Кожен з нас має бісер знань, долучимо до цього бісеру головне – наші можливості, реальні дії, тоді жодна свиня не зможе приватизувати козацтво!


Положення

І. Загальне положення , ідейні засади , мета і завдання

1.1 Рада отаманів України (скорочено РОУ) – об`єднання отаманів козацьких товариств, що здійснюють свою діяльність на території України та серед діаспори, поширюючи козацький рух, є спадкоємцем усіх прогресивних об`єднань козаків, є ідеологічним і практичним виконавцем Конституції Пилипа Орлика, яку ніхто не відміняв, виконавцем Конституції України, працють на засадах духовних і моральних цінностей, культурних, організаційних, патріотичних і господарських традицій козацтва,
1.2. РОУ взаємодіє з козацькими товариствами, державними установами, політичними партіями, громадськими, профспілковими організаціями, територіальними громадами на засадах угод про співпрацю з описом конкретних дій, конкретними відповідаючими і термінами виконання дій, з механізмами контролю за виконанням умов угод.
1.3. Головна мета РОУ- згуртування національно – свідомого народного потенціалу України, задля сприяння розбудові незалежної Української держави, збереження і примноження державотворчого потенціалу України шляхом відродження козацьких традицій.
1.4. Ідейні засади РОУ – офіцерська (лицарська) честь, патріотизм, взаємодопомога та інші віками накопичені моральні звитяги духовної людини.
1.5. Головне завдання РОУ - це створення дієвого виконавчого «механізму» козацького руху, який має національну душу та захищає інтереси козаків там, де це потрібно. РОУ здійснює аналіз стану розвитку козацького руху, розробляє заходи співпраці з державними установами (організує ці заходи), господарськими організаціями, вносить пропозиції до державних програм розвитку козацтва в Україні, вносить пропозиції щодо формування та реалізації державної політики у сфері розбудови козацтва, бере участь у розробленні нормативно - правових актів з питань козацтва, через ЗМІ доводить до громади інформацію щодо роботи козацтва в країни тощо. Завдання РОУ конкретне, гімн держави козацький, то й держава має бути козацькою!

II Історичне надбання РОУ

2.1 5 квітня 1710 року була прийнята Конституція Пилипа Орлика, як угода поміж 3 основними силами козацької держави: гетьманом, генеральною старшиною та Військом Запорозьким. Прийшов час визначити 5 квітня загальноукраїнським святом.
2.2. «Правовий уклад та конституції відносно прав і вольностей Війська Запорозького» - така повна назва Конституції П. Орлика і це є історичним надбанням РОУ. У скороченому вигляді це надбання таке:
- віра у Бога поєднує козаків назавжди;
- кожен козак, козацька громада повинні жити у злагоді з сусідами;
- за вчинками кожного козака стоять родина і країна, тому ми всі відповідальні за державу, яку створили;
- отамани – це люди, які захищають і організують козаків і створюють умови розвитку козацького руху в країні та за кордоном на основі козацької демократії;
- на території країни ми створювали і будемо створювати історичні місця, де козацька звитяга залишала своє місце у історії країни, щоб нащадки знали і пам’ятали своїх пращурів;
- військова старшина має право керувати козацьким рухом без самоуправства та свавілля, зараз потрібно створити узгоджені критерії козацького устрою, чітку відповідальність керівництва перед козацькою громадою;
- кожне покарання козака не є привілеєю військової старшини – тільки Суд козацької честі має право оголосити догану козаку, і той повинен підкоритись;
- військова старшина повинна чітко виконувати свій обов’язок не створюючи непорозуміння між отаманом і козаками;
- козаки від віку самодостатні, кошти повинні розподіляти у козацькій громаді публічно і прозоро, щоб сприяти розвитку козацького руху;
- колись у своїй Конституції П. Орлик у X розділі сурово карав хабарництво – сьогодні у козацькому русі немає за що давати хабарі. Але будемо пам’ятати цю заповідь – ми всі рівні і вільні;
- допомагати дітям, жінкам, батькам – цей заповіт назавжди єднає козаків у їх благодійності;
- перепис усіх можливостей козацьких товариств, громад, гідне визначення вкладу кожного козака у розбудову козацького руху – це головне у щоденному козацькому бутті, кожен козак повинен всі свої можливості вкладати у козацький рух;
- створюючи місця козацької звитяги, сьогодні ми повинні визначити гідне історичне місце міст Нікополь, Чигирин, Батурин, Суботів, Запоріжжя, Київ, Кодак, Жовті води – ми у цих містах створимо все, щоб козацькі традиції стали буттям наших нащадків;
- у козацькому русі немає місця буття козака за рахунок іншого козака – це основа козацької демократії;
- у козацьких товариствах недоцільні внески без чіткого контролю за їх використанням, тому потрібні цільові внески на загальні потреби, доцільне утворення комерційних дій, які б надавали кошти на розвиток козацького руху, як і благодійні внески;
- кожен, хто бере на себе керівництво козацьким товариством, підрозділом козаків, або є обраним для керівництва, повинен давати обіцянку козакам з такими засадами:
• приймати рішення на козацьких засадах демократії;
• постійно дбати про розвиток козацького руху і Вітчизни;
• розширювати можливості козацьких товариств;
• дбати про велич козацького духу і його визначення у світі взірцем демократії;
• контролювати виконання рішень і козацьких заповідей;
• шанувати гідних і особливо заслужених перед Вітчизною;
• притягати до відповідальності тих, хто порушує козацькі звичаї, демократію.

Ми козаки сучасності пам’ятаємо це історичне надбання, яке є для нас частиною нашого буття.


ІІІ. Організаційні питання роботи РОУ

3.1. Членами РОУ є отамани, які очолюють міжнародні, всеукраїнські козацькі організації,
отамани, які мають стаж служіння у козацтві 15 і більше років. До складу РОУ входять отамани від козацьких товариств місць козацької звитяги - міст Нікополь, Чигирин,
Суботів, Батурин, Запоріжжя. За значний внесок у розвиток козацького руху за поданням письмового рапорту від козацького товариства чи організації або декількох товариств, за згодою отаманів РОУ до складу РОУ можуть входити окремі козацькі лідери. За рішенням наради РОУ до складу РОУ можуть входити отамани закордонних козацьких товариств з правом дорадчого голосу.
3.2 Члени РОУ мають рівні права. Кожен член РОУ має один голос, але за письмовим дорученням іншого члену РОУ можливо мати декілька голосів.
3.3. Членство у РОУ припиняється за власним бажанням згідно із заявою, яка подається письмово, а також у разі відсутності на нарадах РОУ більш ніж 5 разів без вагомих причин;
у разі свідомої діяльності, яка спрямована на розпалювання ворожнечі та розколу єдності у козацькому русі; за несумісну з званням козака діяльність, яка завдала шкоду козацькому руху. Рішення або заява про припинення членства у РОУ затверджується рішенням РОУ. Підставою для негайного виключення отамана з членів РОУ є справедливим притягненням його до кримінальної відповідальності.
3.4. Організаційною формою роботи РОУ є наради, які проводяться 1 раз на 2 місяці, але можуть мати і інший термін, який затверджується РОУ. На нараді члени РОУ обирають головуючого – координатора на термін до наступної наради, який координує працю членів РОУ до наступної наради.
3.5. Наради РОУ проводяться згідно затвердженого Регламенту, який є додатком до цього Положення. Рішення РОУ правомірне якщо на нараді присутні більш половини членів РОУ.
3.6. Наради РОУ проводяться під протокол, який підписують обрані на нараді головуючий – координатор, секретар та члени РОУ.
3.7. Обраний головуючий-координатор має право передати свої повноваження іншому члену РОУ, або залучити до співпраці іншого члена РОУ.
3.8. Подання до порядку денного згідно Регламенту може робити кожен член РОУ.
3.9. Структура РОУ – це члени РОУ, управи, які створюються згідно рішення РОУ ,як дорадчі інструменти для головуючого на нараді РОУ. Очолюють управи отамани, яких затверджує РОУ. Подання на посаду отамана Управи робить член РОУ, який і сам може очолювати Управу, або надає свого представника. РОУ може створювати загальноукраїнські формування – суд честі, аналітичні структури, тощо, але ці підрозділи діють самостійно на основі своїх положень. РОУ може створювати одноразові, або постійно діючі фінансові проекти, за рахунок яких проводить благодійні і інші заходи.
3.10. Своїм рішенням РОУ може утворювати тимчасові групи для виконання тих чи інших справ або заходів.
3.11. РОУ має свій логотип, бланк, який може бути у кожного члена РОУ. Бланк може використовуватись самостійно, але з обов`язковим наданням копії звернень до головуючого - координатора. РОУ не має своїх клейнодів, печатки тощо. Усі необхідні дії що потребують рахунку, печатки тощо доручаються на нараді РОУ тому члену, який у найкращій спосіб виконає це доручення.
3.12 РОУ здійснює свою діяльність на громадських засадах.У разі необхідності на нараді РОУ може бути прийняте рішення про збір з членів РОУ цільових внесків. Тоді утворюється відповідна цільова група виконавців, яка до наступної наради доповідає про використання коштів.
3.13. РОУ не ставить ціль контролювати роботу козацьких товариств країни, тому не має контрольних функцій, але за дорученням козаків, які подали рапорт до РОУ, може бути створена група з членів РОУ для перевірки змісту та обставин звернення, щоб надати письмовий звіт до РОУ. Рішення РОУ є обов’язковим для виконання всіма членами РОУ і рекомендованим для усього козацького руху країни та зарубіжжя.
3.14. Зміни до цього Положення може вносити кожен член РОУ, який надасть письмові пропозиції. Рапортом на ім`я головуючого – координатора. Рішення про зміни у положенні приймаються, якщо за ці зміни проголосувала більшість членів РОУ.
3.15. РОУ, як керівний «механізм» у козацькому русі, має одну, але важливу привелегію – працювати над розвитком козацького руху багато планово, використовуючи потенціал творчості усієї козацької громади і ми будемо головуючи, використовувати увесь свій потенціал на користь розвитку козацької державності.

IV. Повноваження головуючого – координатора РОУ

4.1 Головуючий – координатор обирається серед членів РОУ на термін два місяці для організації наступної наради РОУ, він має можливість коригувати дії козацьких організацій в країні і за кордоном і не обмежен у своїх діях. Обмеження – це можливості самої організації, і здібностей військової старшини отаманом якої він є.
4.2 Головуючий – координатор Має головне повноваження – два місяці керувати козацьким рухом так, щоб його досвід став доповненням до праці іншого обраного головуючого – координатора. Один раз на два роки кожен член РОУ стає головуючим – координатором, тому ми маємо багато версій керування козацьким рухом, а це є постійний розвиток.
4.3 Згідно Положення головуючи –координатор буде залучати собі у допомогу інших отаманів – це дає кожному члену РОУ досвід керування козацького руху в країні.
4.4 Головуючому – координатору забороняється три напрямки можливих дій:
• від ім’я РОУ проголошувати свої особисті привілеї;
• за рахунок РОУ «турбувати» владу «под себя любимого»
• ніколи особисто не представляти себе взірцем козацького руху.
4.5 Кожен козак, військовий старшина під час каденції головуючого – координатора повинен йому допомагати у розвитку козацького руху

V Взаємодії РОУ з козацькою громадою

5.1 Дії РОУ повинні бути доступні кожному козаку. Отамани, які входять до складу РОУ, закріплюються за обласними центрами територіального розподілу України засобом само висування та затвердження на нараді РОУ з наданням посвідчення. Такі куратори самостійно обирають помічників, які допомагають кураторам у розвитку козацького руху на місцях – у містах, селах, селищах. Усім помічникам обласного куратора надаються відповідні посвідчення і універсали, які затверджуються на нараді РОУ.
5.2 РОУ надсилає керівникам державних установ, головам самоврядування у містах і селах список відповідальних за розвиток козацького руху з проханням всілякої допомоги.
5.3 Вертикаль РОУ має термін ротації 2 роки.
5.4 За поданням рапорту від козацьких товариств, громади може бути проведена дострокова ротація куратора, якщо призначений куратор не виконує свої обов’язки.

VІ Документи, які є підтвердженням членства у РОУ і його підрозділів

6.1 Кожен член РОУ має посвідчення і універсал про членство у РОУ. Ці документи мають зразок, який затверджується на нараді РОУ (документи мають номери). ПІБ членів РОУ повинні бути публічними – розміщуються в ЗМІ і інтернет-просторі.
6.2 Зразок посвідчення є захищеним від підробки.
6.3 Посвідчення членів Управ РОУ супроводжується універсалом.
6.4 Посвідчення кураторів області – це окремий додаток у посвідченні члена РОУ. Помічники куратора області мають посвідчення з в писанням у посвідчення конкретної території дії.
6.5 Усі посвідчення надаються терміном на 2 роки.

VІІ. Порядок припинення діяльності РОУ.

7.1. Припинення діяльності РОУ проводиться шляхом реорганізації або ліквідації.
Підставою припинення діяльності РОУ можуть бути ; більш ніж 9 місячна бездіяльність РОУ, або відповідне рішення 70 % членів РОУ згідно діючого законодавства.
7.2. Порядок припинення діяльності РОУ затверджується нарадою РОУ згідно діючого законодавства України.


Положення доповнили:

Положення підписали:

 


ЗВЕРНЕННЯ

Шановні побратими!

Це просте за складом Положення має необхідні для роботи положення – ми не утворюємо щось таке, що не можливо доповнити у разі необхідності, бо не можливо виписати положення на усі бажання та явища у бутті. Але ми разом створили нашу спільну угоду у форматі цього Положення, підписали його, тому нам його і виконувати, а не чиновникам або Президенту.

Кожен з нас мав час і можливість за два роки бездіяльності Ради при Президентові зрозуміти – ми, як організована форма громади, нікому не потрібні, бо ми тільки заважаємо. Сьогодні нам ніхто не заважає, бо ми самі собі дали раду.

Ми, хто утворив Раду отаманів України, розуміємо свою особисту відповідальність за те, що зробили, - ми утворили дієву раду до діяльності якої запрошуємо усіх хто працює над розвитком козацького руху. Наші наради завжди відкриті для кожного, хто творчо готовий співпрацювати!

Ми були, ми є і ми будемо розвивати козацьку демократію завжди, бо ми козаки, і ми цього варті!!!...

 

Регламент Ради Отаманів України

Поект

Додаток №2
Затверджено
на нараді РОУ
18.02 2012 року

Регламент
Ради отаманів України (РОУ)
на 2012 рік

Розділ 1 Загальні положення
Стаття 1.1
Порядок діяльності РОУ її управ, підрозділів визначається Конституцією Пилипа Орлика, Конституцією України, діючими законодавчими актами щодо козацтва в Україні, наказами Президента і цим Регламентом.
Стаття 1.2
Регламент РОУ є нормативним актом, який підписується всіма отаманами, членами РОУ, і передбачає порядок скликання і проведення роботи РОУ, підготовки і розгляду питань на зборах РОУ, прийняття рішення на нарадах та з інших процедурних питань.
Стаття 1.3
Збори членів РОУ є відкритими і гласними за винятком тих нарад, де отамани приймають окреме рішення (більшістю голосів) щодо гласності наради. Місто проведення чергової наради РОУ встановлюється на поточній нараді РОУ більшість голосів. Час проведення наради з 10 до 17 години.
Стаття 1.4
Гласність роботи РОУ забезпечується відкритими зборами РОУ для преси, зйомками зборів на відео носії, створенням відеофільмів про наради, розміщенням інформації про наради в інтернет просторі на сайтах членів РОУ і у різних медіа видавництвах, які співпрацюють з РОУ.
Стаття 1.5
Цей Регламент може бути доповненим за поданням члена РОУ головуючому, призначеному координатором під час чергової наради РОУ, і прийнятим, якщо за доповнення проголосувала більшість отаманів, членів РОУ.

Розділ 2 Проведення Ради.
Стаття 2.1
РОУ проводить чергові збори раз на 2 місяці. Наради можуть бути як чергові, планові, так і позачергові, або у онлайн - режимі для координації спільних дій. Збори управ, або підрозділів РОУ проводяться за планом їх праці на півроку, який затверджує РОУ.
Стаття 2.2
Нарада РОУ є правомочною, якщо на ній присутні більше половини членів РОУ від загального складу РОУ. При встановленні результатів голосування рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше 50% членів РОУ. Кожен член РОУ має один голос. Член РОУ у разі відсутності на нараді РОУ може письмово доручити будь якому з членів РОУ проголосувати за нього.
Стаття 2.3
На черговій нараді РОУ обирається головуючий - координатор наступної наради, який є координатором праці РОУ між нарадами, і саме він на поточній нараді ставить питання про чергове місце проведення наради РОУ та про призначення на ній головуючого-координатора на період підготовки наступних зборів РОУ. На нараді встановлюється план проведення чергової наради, визначаються відповідальні за окремі питання, даються завдання отаманам управ та підрозділам РОУ.
Стаття 2.4 Створення управ РОУ
Для підготовки нарад РОУ і допомоги головуючому створюються управи РОУ, положення про ці управи є додатком до цього положення. Управи створюються за рішенням РОУ на термін 1 рік, у разі необхідності за поданням члена РОУ кількість і назва управ може змінюватись. На 2012 рік утворенні управи:
• управа з підготовки РОУ та зв’язку з членами РОУ;
• управа з інформації про працю РОУ;
• управа аналітичної праці РОУ;
• управа з питань взаємодії з владою та іншими організаціями як в Україні, так і за кордоном;
• управа захисту козацького народу;
• управа з координації праці РОУ з молоддю;
• управа офіцерів з особливих доручень РОУ.
Стаття 2.5.
Проекти рішення наради, доповнення до порядку денного поступають до управи з підготовки зборів РОУ та координуються черговим головуючим-координатором.
Стаття 2.6.
Позачергові наради РОУ можуть бути скликані за пропозицією не менше 50% складу РОУ у форматі листа, який підписують усі ініціатори, до головуючого-координатора. Час і місце проведення позачергової наради встановлюється в онлайн - режимі більшістю голосів членів РОУ.
Стаття 2.7
Головуючий-координатор управ РОУ запрошує на наради РОУ необхідних посадовців, фахівців, науковців тощо.

Розділ 3. Порядок денний зборів РОУ
Стаття 3.1
Пропозиції до порядку денного вносяться членами РОУ на поточній нараді, але не пізніше, ніж за 21 день до проведення чергової наради. Головуючий-координатор формує порядок денний не більше, ніж з 2 питань та 3 питань про різне, де у форматі 3-х хвилин кожен з членів РОУ може поставити питання, або проінформувати членів РОУ про те чи інше питання.
Стаття 3.2
Пропозиція щодо порядку денного надається з супровідною запискою і проектом рішення, яке пропонується. Проект рішення повинен мати юридичне обґрунтування.
Стаття 3.3
Порядок денний наради РОУ затверджується більшістю голосів на час початку наради. Регламент наради – доповідачу за фактом питання до 25 хвилин, 5 хвилин на обговорення кожному виступаючому та 3 хвилини у повторному виступі.

Розділ 4. Прийняття рішення РОУ
Стаття 4.1.
Подання до порядку денного розглядає головуючий-координатор, який формує у онлайн - режимі групу отаманів членів РОУ, що готує проект рішення і може його доробити під час наради.
Стаття 4.2
Головуючий-координатор забезпечує на нараді усіх членів РОУ пакетом паперів з проектом порядку денного та проектом рішення. Після проведення наради створюється протокол наради, який підписують усі члени РОУ, або під час наради, або на наступній нараді. Коли член РОУ котрій не згоден з рішенням, підписує протокол з наданням письмового додатку до протоколу з своєю особливою думкою.
Стаття 4.3
Усі листи, або інші папери, які створюються під час наради РОУ, підписує головуючий – координатор на нараді РОУ, та секретар з дописом, що цей документ узгоджено та затверджено членами РОУ (протокол № __ від __), який підписаний усіма отаманами РОУ). У разі потреби такі листи і папери підписують усі члени РОУ.
Стаття 4.4
Текст рішення, лист, звернення РОУ тощо повинні мати: логотип РОУ, порядковий номер протоколу, назву питання, адресність, точні посилення на нормативно-правові акти, коли це потрібно. Рішення після слів «Рада отаманів України вирішила:» повинне мати постановчу частину, з зазначенням терміну виконання та відповідальних за виконання. Постановча частина може мати додатки, коли потрібен перелік складу тимчасових комісій, робочих груп або додаткових дій. Додатки підписуються, у разі потреби, розробниками додатків.
Стаття 4.5
У разі прийняття рішення про таємне голосування, пропозицію щодо якого може надати член РОУ, ця пропозиція ставиться першою серед інших пропозицій, щодо способу голосування.

Розділ 5. Порядок надання слова
Стаття 5.1
На нараді використовується українська мова та мова, зрозуміла для всіх членів РОУ. Стаття 5.2
Час доповіді затверджується головуючим, або згідно Регламенту ст. 3.3.
Стаття 5.3
На нараді РОУ ніхто не може виступати без дозволу головуючого-координатора. Репліки під час виступів заборонені. Черговість виступів встановлює головуючий-координатор в усній формі у разі підняття руки, як шлях щодо налання слова.

Розділ 6. Порядок голосування
Стаття 6.1
Після закінчення обговорення питання головуючий-координатор оголошує перехід до голосування з обговореного питання. Він оголошує вид голосування, якщо з цього приводу надійшли пропозиції членів РОУ.
Стаття 6.2
Головуючий-координатор ставить на голосування усі пропозиції і поправки, внесені членами РОУ під час обговорення питання в порядку їх надходження. Тексти пропозиції чи поправки, що виносяться на голосування, повинні оголошуватись, при цьому називається їх ініціатор або ініціаторів.
Стаття 6.3
Після закінчення голосування головуючий-координатор оголошує його остаточні результати. З початку голосування і до оголошення його результатів слово нікому не надається. У разі порушення процедури голосування негайно проводиться повторне голосування без дебатів. Після оголошення головуючим-координатором про початок відкритого голосування секретар рахує голоси візуально і публічно оголошує результати голосування «за», «проти».
Стаття 6.4
Може бути проведене пакетне голосування, але тоді члени РОУ шляхом відкритого голосування проводять попереднє визначення порядку такого голосування.

Розділ 7 Дисципліна на нараді РОУ
Стаття 7.1
На нараді РОУ члени РОУ і в тому числі головуючий-координатор не повинні перебивати виступаючого, допускати образливих висловлювань, непристойних слів, закликати до незаконних дій, принижувати честь і гідність членів РОУ, посадових осіб, осіб запрошених до наради тощо. Головуючий-координатор може перервати виступаючого, якщо буде порушена ця стаття.
Стаття 7.2
Після повторного попередження протягом наради головуючий-координатор за згодою членів РОУ, визначеною шляхом голосування без обговорення, може запропонувати порушнику залишити нараду до кінця наради.

Розділ 8 Протокол зборів РОУ
Стаття 8.1
У протоколі наради зазначаються: дата проведення, місце проведення, кількість членів РОУ поіменно, запрошені на нараду, питання порядку денного, прізвища головуючого-координатора та секретаря, повні результати голосування і прийняті рішення. До протоколу додаються відеозаписи, якщо вони є.
Стаття 8.2
Протокол підписують усі члени РОУ або їх довірена особа (и).

Розділ 9. Робочі відносини членів РОУ
Стаття 9.1
Члени РОУ, маючи координати один одного, можуть самостійно вирішувати взаємовідносини, але на нарадах РОУ не повинно мати місце пріоритетність тих чи інших особистих інтересів. Наради РОУ вирішують загальні українські питання, а не особисті інтереси.
Стаття 9.2
Члени РОУ можуть за взаємною домовленістю створювати спільні дії щодо внесення питань до порядку денного та проекту рішення, але при цьому не створювати умови для зриву наради.
Стаття 9.3
Кожен член РОУ сам вирішує з товариством усі нагальні питання, які обговорюються на нарадах РОУ та з приводу яких приймаються ті чи інші рішення – ми приймаємо рішення для себе, тому самі їх і виконуємо.

Розділ 10. Створення представницьких делегацій РОУ
Стаття 10.1
У разі необхідності можуть створюватись представницькі делегації РОУ, які затверджуються на нараді РОУ. До складу делегації не повинно входити більше 5 представників. Вибір членів делегації проводиться за критерієм фаховості та обізнаності у питаннях для вирішення яких створюється делегація. Один і той же член РОУ не повинен постійно обиратись до складу делегацій – ротація є правилом обрання до складу делегації.

Розділ 11. Козацька честь
Стаття 11.1
Кожен член РОУ, як представник козацького товариства, повинен розуміти, що він представляє не тільки козацьке товариство, але і козацький рух у цілому, тому виступи члена РОУ на нараді РОУ повинні бути гідними козацької честі, як критерії вищої відповідальності за свій погляд на рішення та їх виконання. Козацька честь або правила поведінки членів РОУ на нарадах є взірцем козацького гарту і звитяги.

Проект Регламенту підготували
Верховний отаман МАК М.І. Ямненко,
заступник Верховного отамана МАК Ю.І. Полоз

Положення про управи РОУ

Поект

Додаток №2
Затверджено
на нараді РОУ
18.02 2012 року

Положення
про управи
Ради отаманів України (РОУ)

Це Положення є додатком до Положення про Раду отаманів України і визначає порядок створення управ РОУ, членство в них, а також порядок їх роботи.
1. Загальні положення
1.1. Згідно Положення РОУ та Регламенту РОУ управи створюються як дорадчий орган при головуючому-координатору РОУ.
1.2. Управи утворюються терміном на 1 рік. Термін їх діяльності може бути продовжений ще на рік рішенням РОУ, і відтак до того часу, поки не буде прийняте рішення РОУ про реорганізацію або ліквідацію управи.
1.3. Цілі, основні функції управи закладаються у її назві та окремому Положенні щодо діяльності цієї управи. Положення має термін дії 1 рік згідно п. 1.2.
1.4. В рамках діяльнотсі управи можуть створюватись окремі групи, тимчасові комітети для вирішення окремих питань.
1.5. Управа самостійно розробляє Регламент своїх дій, які затверджуються РОУ.
2. Порядок створення управ.
2.1 Ініціатива створення управ надходить від членів РОУ або вписується у Регламент РОУ під час затвердження Регламенту РОУ.
2.2 Прийняття рішення про утворення управи РОУ є основою для розробки Положення про управу і її Регламент.
2.3. Положення про управу розробляється на основі цього Положення отаманом Управи.
3. Склад управи.
3.1. Членом управи може бути як член РОУ, так і його представник
3.2. Отаман управи призначається на нараді РОУ.
3.3. Кількість і персональний склад управи затверджується на нараді РОУ за поданням отамана управи.
3.4. Структура управи подається на затвердження РОУ отаманом управи під час затвердження складу і Положення про управу.
3.5. Для роботи в управі можуть бути запрошені фахівці і експерти з сторонніх організацій.
3.6. Члени управи у випадках, коли отаман член РОУ вийшов з складу РОУ, втрачають можливість працювати у складі управи, але коли члени управи проголосували за те, щоб він залишився у складі управи, – залишається працювати як експерт з дорадчим голосом.
4. Права та обов’язки отамана управи
4.1. Роботою управи керує отаман, який призначається РОУ, і може бути одним з членів РОУ або представником члена РОУ.
4.2. Отаман організує роботу управи, головує на її нарадах, створює план дій, звітує перед РОУ та допомагає головуючому-координатору РОУ під час його каденції.
4.3. Отаман управи може бути звільненим від посади за рішенням РОУ за невиконання своїх обов’язків.
4.4. Коли отаман управи є представником члена РОУ, а той залишає склад РОУ, то отаман управи добуває свою каденцію згідно п. 1.2 і вибуває зі складу управи. Він може залишитись в управі, маючи дорадчий голос, коли за це проголосують 2/3 складу управи, нарада РОУ це голосування затвердить.

5. Порядок роботи управи.
5.1. Члени управи самі розробляють склад, Регламент, план своєї роботи, а отаман затверджує ці документи на нараді РОУ.
5.2. У разі відсутності отамана на нараді управи її веде його заступник або ж головуючого вибирають члени управи.
5.3. Рішення на нарадах управи приймається простою більшістю голосів присутніх членів управи. При рівній кількості голосів голос отамана є вирішальним.
5.4. Всі наради управи повинні протоколюватися. Протокол підписує отаман та обраний на нараді управи секретар.
6. Відповідальність членів управи.
6.1. Якщо член управи відсутній на нарадах управи більше як 5 разів без вагомих причин, то отаман може прийняти рішення про його виведення зі складу управи, але це рішення затверджується на нараді РОУ.
6.2. Отаман управи, якщо він не справляється зі своїми обов’язками, може бути достроково звільненим від посади за рішенням наради РОУ.
7. Документація управи.
7.1. Протоколи, документи, що розробляються управою, зберігаються у отамана управи і у будь який час можуть бути забрані головуючим-координатором РОУ.
7.2. Отаман управи організує розсилку відповідних копій документу усім членам РОУ.
7.3. Член РОУ завжди має право ознайомитись з документами управи.

Проект Положення про управи РОУ підготував
заступник Верховного отамана МАК Ю.І. Полоз

 

Меморандум

Меморандум

про створення Ради отаманів України

м. Запоріжжя                                                                                            17.12.2011

підписаний отаманами
м. Київ                                                                                                     18.02.2012

Створюючи дієвий механізм розвитку козацького руху в Україні та в усьому світі, реалізовуючи Декларацію про Державний суверенітет України, Акт проголошення Державної незалежності України, Конституцію України, Конституцію Пилипа Орлика, задля координації спільних дій у розвитку державного будівництва отамани козацьких товариств проголошують:

  • 17.12.2011 року у місті Запоріжжя отамани 28 всеукраїнських та міжнародних організацій створили «Раду отаманів України» (РОУ), яка бере на себе керівництво козацьким рухом в Україні та за кордоном, де у діаспорі підтримують козаків, з метою єднання козаків навколо будування державності України на засадах козацьких традицій;
  • Отамани створили робочу групу для створення Положення про Раду отаманів України, Регламенту РОУ, положення про управи РОУ, розроблення листа від РОУ до Президента України;
  • Цей Меморандум Ради отаманів України відкрито для підпису кожним отаманом, якому не байдуже майбутнє козацького руху, родини, країни;
  • 18.02.2012 року у місті Київ, за адресою Харківське шосе, 160 відбудеться друга нарада РОУ, де буде затверджено Положення про Раду отаманів України, Регламент РОУ, Положення про Управи РОУ та прийняті відповідні рішення про наступні наради;
  • Формат роботи РОУ – вся Україна, бо кожні два місяця призначається головуючий координатор наступної наради та місце проведення наради РОУ – це козацька демократія у дії!

БОГ З НАМИ І МИ НЕ ПЕРЕМОЖНІ !
СЛАВА КОЗАКАМ УКРАЇНИ !
СЛАВА ГЕРОЯМ !

Підписи членів РОУ:

Проект Меморандуму підготував
заступник Верхорного Отамана МАК Ю.І. Полоз

 


 


 

Loading

Сайты партнёры

Сайт ДОК37  БИЦ Слово  ОР УКРАЇНСЬКОГО ТА ЗАРУБІЖНОГО КОЗАЦТВА

 Школа рукопашного боя Казаков Семиречья   Медвенское СКО 

Статистика

Посетители
711
Материалы
461
Количество просмотров материалов
811455

Вы здесь:

Счётчик Яндекс

Яндекс.Метрика