Добавить в избранное

Подпишитесь на RSS-ленту 

Подписка на новости

Вход

free counters

Кто на сайте

Сейчас 178 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте

Мы в Интернете

Визначна подія у селі Південне.

  8 травня у селі Південне Нікопольського районужителі святкували офіційне відкриття музею «Історії розвитку села Південного». Майже два роки назад з легкої руки сільського голови Зотова О.В. була втілена у життя ідея створення музею.  Цілеспрямована, систематична, творча пошуково-дослідницька робота тривала більше року.
До роботи створення музею долучилися майже всі жителі села, які поділилися  спогадами, предметами  побуту, вишитими речами. Музей створено на базі клубу села Південне. Щирі слова вдячності від адміністрації адресуються директору ПП «Агросинтез» Крюковцю В.О. та фермеру підприємцю Лагоді Ю.М. за надання матеріальної допомоги, а також вчителю фізики Ступі Ю.П., який виготовив стенди для експозицій.
  Музей було створено для того, щоб залишити пам'ять нащадкам, яких необхідно виховувати у дусі патріотизму та любові до Батьківщини, щоб вони завжди могли пишатися своїм селом.
На відкриття музею завітали гості: козаки КРК Нікопольського краю та настоятель храму УПЦ «прп. Феодосія Печерського»  протоієрей Володимир (Разумов) підтримати козаків – побратимів з  села Південне .
Право перерізати стрічку  було надано в.о. сільського голови Стрібіжевій Г.О. та чоловіку, який розпочав втілювати ідею музею у життя, Зонову О.В.
 Директор клубу Межевська Л.Г. розпочала екскурсію по музею з огляду імпровізованої світлиці. Присутні мали можливість побачити старовинні предмети побуту: меблі, посуд, старовинні прядки, вишиті рушники, подушки, одяг та інше.
У  1941-1945 роки війна обійшла село стороною, і хоч німці відбирали у селян все, що було можна, бойові дії у селі не проходили. Деякі селяни повернулися з фронту у село, де вони доживали свій вік. Десятеро людей, нажаль, не повернулися. Довгий час у селі не було святого місця, куди можна було б прийти поклонитися пам’яті героїв. За підтримки Короленка Л.С. у селі був зроблений пам’ятник загиблим односельцям. Архітектор Токарєв втілив його у життя.
Після війни село почало розростатися. З’явилася нова техніка. Село багате трьома героями соціалістичної праці.
Спочатку у селі люди жили у землянках, а потім людей стали заставляти розбудовуватись, а землянки знищувати.
Першим головою сільської ради був Тимофіїв І.П., другим  Мєньков В.О., потім два скликання був Зонов О.В..
Велику роботу по  благоустрою у селі проводять депутати села, підприємці, фермери.
Соціальна сфера життя села оформлена на окремому стенді. Тут розміщено фотокартки працівників пошти, дитячих садів, медицини.
Є стенд «Герої нашого часу». Тут розміщено фотографії героїв Чорнобиля та фото двох молодих хлопців, учасників АТО.  Один з них під час бойових дій загинув. Пам'ять про нього назавжди буде у серцях односельців.
Працівники зібрали фото людей які мають заслуги перед селом, відзнаки.
Козацький загін с. Південне козацького товариства «Козацька сотня пластунів ім.. отамана В.Г. Безкровного» отаман А.В. Городніченко, передав до музею експонати: історичні довідку діяльності козацтва, дерев’яну козацьку люльку, а атаман Студінікін В.Г. козацького товариства «Козацька сотня пластунів ім.. отамана В.Г. Безкровного» передав музею фотоальбом козацького загону с. Південне козацького товариства «Козацька сотня пластунів ім.. отамана В.Г. Безкровного» з фотографіями походів козаків у різні визначні міста України.
Верховний отаман ВКО КРК Ю.І. Полоз привітав селян з відкриттям  музею та передав до музею літопис «20 років у строю» - історія КРК Нікопольського краю, та пам’ятні аксесуари повсякденного життя козаків.  Також привітали мешканців села головний отаман КРК Натфуллін Д.О. та отаман музею «Сучасного козацтва КРК Нікопольського краю» Кисіль Н.Ю.
Після екскурсії отець Володимир благословив присутніх та окропив святою водоюпісля чого  розпочався святковий концерт.Таким чином у селі Південне закладена нова сторінка в історії громади.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Н. Ю. Кисіль

 
                                                                  
Loading

Сайты партнёры

Сайт ДОК37  БИЦ Слово  ОР УКРАЇНСЬКОГО ТА ЗАРУБІЖНОГО КОЗАЦТВА

 Школа рукопашного боя Казаков Семиречья   Медвенское СКО 

Статистика

Посетители
706
Материалы
460
Количество просмотров материалов
800516

Вы здесь:

Счётчик Яндекс

Яндекс.Метрика